ثبت شرکت

"همواره نیاز به یک مشاور حقوقی آشنا به قوانین و ضوابط محلی یکی از امن‌ترین و کارگشاترین راهکارهای ورود به بازارهای صادراتی و هدف می‌باشد"

تعریف ثبت شرکت ( عمومی )

ثبت شرکت به معنای مشارکت چند نفر برای به دست آوردن نفعی خاص می باشد. شرکا و یا سهامداران هر شرکتی می توانند شخصیت های حقیقی و حقوقی باشند . هر شرکت دارای یک هدف می باشد که توسط شرکاء یا موسسین تعیین میگردد و فی مابین یکدیگر قراردادی منعقد می شود که این نوع قرارداد چهارچوبی نام اساسنامه که دارای مفاد مختلفی می باشد تشکیل میگردد.

طبق قانون تجارت، هفت نوع شرکت تعریف گردیده است که هر کدام از این انواع دارای ویژگی های منحصر خود را قانون تجارت دارا می باشند. انواع شرکتها طبق قانون تجارت شامل شرکتهای سهامی خاص و عام و شرکتهای با مسئولیت محدود و شرکتهای تعاونی و تضامنی و نسبی و موسسات غیرتجاری میباشد.

انواع شرکت

با بررسی هر یک از تعاریف شرکت ها میتوانید به کمک مشاوران این شرکت بهترین انتخاب را برای تجارت خود داشته باشید​

شرکت سهامی، شرکتی است که سرمایه‌ی آن به سهام تقسیم شده بازرگانی محسوب می‌شود حتی اگر موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد حداقل تعداد سهام داران سه نفر است دو نوع شرکت سهامی وجود دارد: سهامی عام و سهامی خاص درسهامی عام حداقل 51 درصد سهام باید به مردم و واگذار شده باشد و امکان حضور دربورس بر ایشان فراهم می‌شود در شرکت‌های سهامی دارندگان بیش از نصف سهامی که حق رای دارند باید حاضر باشند.

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تصمیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه‌ی خود در شرکت با مسئول قروض و تعهدات شرکت است در شرکت مسئولیت محدود با تصمیمات راجع به شرکت باید به اکثریت لااقل نصف سرمایه ایجاد شود. 

شرکت تضامنی شرکتی است که با یک نام مخصوص برای امور تجاری بین حداقل دو نفر ایجاد می گردد و همانطور که از نامش پیداست هر کدام از سهام داران یا شرکا به طور جداگانه مسئول کامل پرداخت دیون می باشد و حتی اگر قراردادی فیمابین شرکاء در خصوص پرداخت مطالبات عقد گردیده باشد به لحاظ قانونی فاقد اعتبار بوده و در صورت وجود مطالبات، فرد مطالبه کننده می تواند از هر کدام از شرکاء درخواست ادای دیون نماید و در صورت پرداخت دیون از طرف یکی از شرکاء این امکان توسط قانون فراهم امده است که شخص پرداخت کننده میتواند درخواست افزایش سهام شرکت را داشته باشد. به دلایل ذکر گردیده این نوع شرکت در میان مشتریان از اعتباری به خصوصی برحوردار می باشد.

کشورهای حوزه ارائه خدمت

شرایط ثبت شرکت در عـراق

عراق بزرگترین فرصت صادراتی شرکتهای ایرانی در منطقه می باشد . نزدیکی مرزی و فرهنگی زمینه را جهت همکار گسترده دو کشور فراهم نموده است.

شرایط ثبت شرکت در ترکیه

ساختار رو به رشد این کشور و سیاست درهای باز اقتصادی، زمینه را جهت سرمایه گذاری خارجی در ترکیه فراهم نموده است. ترکیه پل ارتباطی مناسبی برای حضور در کشورهای اروپایی است .

شرایط ثبت شرکت در سوریه

کشور سوریه پس از اتمام جنگ های داخلی، بستر مناسبی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی و کالایی برای شرکتهای ایرانی محسوب می گردد. ارتباطات سیاسی و فرهنگی زمینه ساز این همکاری مستمر می باشد.

شرایط ثبت شرکت در عمان

عمان درصدد است که نقش دوبی را در منطقه ایفا کند و زمینه را برای ارتباط تجاری منطقه و کشورهای افریقایی را برعهده گیرد. امنیت پایدار، رشد اقتصادی مناسب و فرصت های سرمایه گذاری زمینه را جهت حضور شرکتهای خارجی در این کشور مهیا کرده است.

شرایط ثبت شرکت در قطر

درآمد نفتی فراوان و گستردگی جغرافیایی و خروج این کشور از اتحادیه عرب زمینه ساز حضور شرکتهای خارجی بالاخص ایرانی در این بازار گردیده است . جام جهانی پیش روی بستر مناسبی برای حضور شرکت ها و محصولات خارجی در این کشور گردیده است .

شرایط ثبت شرکت در لبنان

ارتباطات سیاسی یکی از موثرترین زمینه های حضور در کشور های خارجی است و این کشور سالهاست فرصت مناسبی برای صادرات کالا ها و خدمات شرکت های ایرانی گردیده است .

شرایط ثبت شرکت در امارات

این کشور سالهاست که هاب تجاری منطقه شناخته می‌شود و حضور اقتصادی در این منطقه زمینه را جهت فعالیت بین‌المللی برای شرکت‌های خارجی مهیا می‌کند از همین روی توصیه اکید می شود که شرکتهای با ساختار صادراتی همواره حضور در این منطقه را مد نظر داشته باشند.‌

شرایط ثبت شرکت در افغانستان

نزدیکی جغرافیایی، جنگ های پی در پی و قرابت های فرهنگی و زبانی یکی از زمینه های اصلی همکاری های تجاری و اقتصادی میان ایران و افغانستان گردیده است.

شرایط ثبت شرکت در پاکستان

جمعیت فراوان ، گستردگی جغرافیایی و مرزهای مشترک از عوامل موثر بر ساختار تجاری و اقتصادی دو منطقه می باشند. این کشور با توجه به مزیت های اعلامی این امکان را دارد که پایگاه خدمات کالایی و اجرایی شرکتهای ایرانی باشد.

شرایط ثبت شرکت در کردستان

این منطقه از نظر سیاسی هرچند یکپارچگی کامل با کشور عراق دارد ولی از نظر زیر ساخت اداری و تجاری ساختاری کاملا مجزا دارد و شرکتها و کالاهایی که مترصد حضور در این منطقه هستند ناگزیر به تبعیت از این موضوع می باشند.

مشاوره

جهت دریافت مشاوره حقوقی با همکاران ما در تماس باشید

09305790705