ثبت شعبه

"اعطای نمایندگی و ثبت شعبه یکی از راهکارهای اصلی حضور شرکتهای بین المللی در کشورهای هدف میباشد."

تعریف نمایندگی و شعبه

ثبت شعبه شرکت خارجی در واقع ثبت واحد محلی شرکت مادر در منطقه مدنظر است که بدون واسطه موضوع و فعالیت شرکت مادر را در محل، انجام دهد. فعالیت شعبه در محل، تحت نام و با مسئولیت شرکت مادر خواهد بود.در واقع شعبه، یکی از واحدهای شرکت مادر است. شعبه برای گسترش فعالیت‌های شرکت، و معمولا در مناطقی که فاصله‌های زیادی از شرکت دارند ایجاد می‌شود و حدود اختیارات و فعالیت‌هایش توسط شرکت مادر تعیین می‌شود. اگر اشتباهی رخ بدهد و یا شعبه، فعالیتی غیرقانونی یا غیر مرتبط با شرکت مادر انجام دهد، شرکت مادر مسئول و پاسخگو است.

کشورهای حوزه ارائه خدمت

شرایط ثبت شعبه در عـراق

عراق بزرگترین فرصت صادراتی شرکتهای ایرانی در منطقه می باشد . نزدیکی مرزی و فرهنگی زمینه را جهت همکار گسترده دو کشور فراهم نموده است.

شرایط ثبت شعبه در ترکیه

ساختار رو به رشد این کشور و سیاست درهای باز اقتصادی، زمینه را جهت سرمایه گذاری خارجی در ترکیه فراهم نموده است. ترکیه پل ارتباطی مناسبی برای حضور در کشورهای اروپایی است .

شرایط ثبت شعبه در سوریه

کشور سوریه پس از اتمام جنگ های داخلی، بستر مناسبی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی و کالایی برای شرکتهای ایرانی محسوب می گردد. ارتباطات سیاسی و فرهنگی زمینه ساز این همکاری مستمر می باشد.

شرایط ثبت شعبه در عمان

عمان درصدد است که نقش دوبی را در منطقه ایفا کند و زمینه را برای ارتباط تجاری منطقه و کشورهای افریقایی را برعهده گیرد. امنیت پایدار، رشد اقتصادی مناسب و فرصت های سرمایه گذاری زمینه را جهت حضور شرکتهای خارجی در این کشور مهیا کرده است.

شرایط ثبت شعبه در قطر

درآمد نفتی فراوان و گستردگی جغرافیایی و خروج این کشور از اتحادیه عرب زمینه ساز حضور شرکتهای خارجی بالاخص ایرانی در این بازار گردیده است . جام جهانی پیش روی بستر مناسبی برای حضور شرکت ها و محصولات خارجی در این کشور گردیده است .

شرایط ثبت شعبه در لبنان

ارتباطات سیاسی یکی از موثرترین زمینه های حضور در کشور های خارجی است و این کشور سالهاست فرصت مناسبی برای صادرات کالا ها و خدمات شرکت های ایرانی گردیده است .

شرایط ثبت شعبه در امارات

این کشور سالهاست که هاب تجاری منطقه شناخته می‌شود و حضور اقتصادی در این منطقه زمینه را جهت فعالیت بین‌المللی برای شرکت‌های خارجی مهیا می‌کند از همین روی توصیه اکید می شود که شرکتهای با ساختار صادراتی همواره حضور در این منطقه را مد نظر داشته باشند.‌

شرایط ثبت شعبه در افغانستان

نزدیکی جغرافیایی، جنگ های پی در پی و قرابت های فرهنگی و زبانی یکی از زمینه های اصلی همکاری های تجاری و اقتصادی میان ایران و افغانستان گردیده است.

شرایط ثبت شعبه در پاکستان

جمعیت فراوان ، گستردگی جغرافیایی و مرزهای مشترک از عوامل موثر بر ساختار تجاری و اقتصادی دو منطقه می باشند. این کشور با توجه به مزیت های اعلامی این امکان را دارد که پایگاه خدمات کالایی و اجرایی شرکتهای ایرانی باشد.

شرایط ثبت شعبه در کردستان

این منطقه از نظر سیاسی هرچند یکپارچگی کامل با کشور عراق دارد ولی از نظر زیر ساخت اداری و تجاری ساختاری کاملا مجزا دارد و شرکتها و کالاهایی که مترصد حضور در این منطقه هستند ناگزیر به تبعیت از این موضوع می باشند.

مشاوره

جهت دریافت مشاوره حقوقی با همکاران ما در تماس باشید

09305790705