خدمات پشتیبان

"همواره نیاز به یک مشاور حقوقی آشنا به قوانین و ضوابط محلی یکی از امن‌ترین و کارگشاترین راهکارهای ورود به بازارهای صادراتی و هدف می‌باشد"

شرکت‌های خارجی در بدو ورود و یا پس از استقرار در کشور‌های خارجی نیازمند نگهداری شرکت و محصولات خود بر اساس استانداردهای حقوقی و قانونی کشور هدف می‌باشند و دستیابی به این مهم نیازمند مشاورین محلی و آگاه به شرایط قانونی و مورد تایید کشور هدف است. از همین روی شفق الرافدین با توجه به اهمیت این موضوع و خلاء موجود برای شرکت‌های خارجی اقدام به تهیه دستور العمل خدمات پشتیبانی برای شرکت‌های خارجی نموده است تا حضور مستمر و پایدار شرکت‌ها را فراهم نماید.

با توجه به نوع فعالیت شرکت‌ها، نیاز به عقد قرارداد با طرف‌های خارجی در مبدا دارند که مشاور حقوقی هر شرکت وظیفه دارد بررسی های لازم مربوط به قرارداد را انجام داده و به بیان نکات مهم بپردازد. با توجه به تشخیص شرکت مشاور حقوقی وظیفه تهیه پیش نویس قرارداد، مشاور حقوقی بر اساس استانداردهای حقوقی بازار هدف را بر عهده دارد. شرکت در طول فعالیت تجاری خود ممکن است نیاز به طرح شکایت داشته باشد یا مورد شکایت اشخاص دیگر قرار گیرد، لذا مشاوران حقوقی وظیفه تهیه و تنظیم لوایح اولیه مورد نیاز را برای شرکت دارند و چنانچه دارای پروانه وکالت نیز باشند به عنوان وکیل شرکت میتوانند در دعاوی حضور پیدا کنند.

اگر کسب و کاری را چه کوچک و یا بزرگ در کشور‌های خارجی راه اندازی کرده اید انجام امور مالی و حسابرسی جزء الزامات قانونی می باشد. ارائه صورت‌های مالی، پرداخت مالیات و افتتاح پرونده های مالیاتی جزء لاینفک فعالیت تجاری می باشد. هدف حسابرس مالی ایجاد اطلاعات مالی مفید بر اساس استاندارد‌های مالی کشور هدف و پاسخ به شرکت مادر در کشور هدف می‌باشد. حساب داری مالی مستلزم تبعیت از اصول عمومی پذیرفته شده ی حسابداری است. افتتاح حساب بانکی، پیگیری مطالبات و صورت وضعیت های مالی از سازمان‌های دولتی کشور هدف و… از این دست خدمات می‌باشد.

حضور در بازارهای صادراتی و فعالیت در کشورهای هدف جدای از ثبت شرکت و احراز هویت حقوقی نیازمند اخذ مجوزهای قانونی از وزارتخانه‌های مسئول در کشور هدف می‌باشد . دریافت مجوزات و اقدام بر اساس دستور العمل های قانونی در کشور های هدف یکی از اصول فعالیت امن و قانونی برای شرکت های فعال می باشد که نیازمند وکلا و کارمندانی است که اشراف حقوقی و اجرایی بر قوانین حاکم کشور هدف داشته باشد.

شرکت‌ها پس از ثبت در کشورهای هدف نیاز به بروز رسانی و اقدامات قانونی در نگهداری شرکت دارند. مواردی چون تغییرات شرکتی ، افزایش سرمایه ، تغییر سهامداران ، به روزرسانی شرکت و … جز مواردی است که نیازمند مشاورین محلی در کشور هدف دارد و از همین روی شرکت شفق الرافدین آمادگی ارائه خدمات بر اساس استانداردهای جاری دارد.

مشاوره

جهت دریافت مشاوره حقوقی با همکاران ما در تماس باشید

09305790705